LATEST NEWS

- News from the industry

Lär dig mer om reparbete och fallskydd på Fastighets­mässan

Allt fler upptäcker fördelarna med att använda reparbete i sina underhållsprojekt
Klätterservice är en av utställarna på Fastighetsmässan i Stockholm (Kista) 24-25 november och i montern visas bland annat hur reparbete går till.

Allt fler upptäcker fördelarna med att använda reparbete i sina underhållsprojekt. Flexibiliteten och effektiviteten ökar samtidigt som påverkan på omgivningen och miljön minskar.

Även fallskyddsinstallationer och personlig utrustning kommer visas på plats för de besökare som arbetar i miljöer med fallrisker, eller har funderingar kring vilken utrustning de egentligen behöver.

Vi på Klätterservice har många års erfarenhet av att jobba på höjd och svårtillgängliga platser. Kom förbi vår monter så kan vi berätta mer! Ni finner oss på entréytan samt i monter G15.

Väl mött hälsar vi på Klätterservice.

Länk till inträdesbiljett

LATEST NEWS

- News from the industry
6/17/2025
Visselblåsningen ökar Hållbarhet som hävstångCyberbedragare utnyttjar populära AI-tjänster
6/16/2025
Små insatser stärker biologiska mångfald
6/13/2025
Additiv tillverkningPV Systems får prestigeorder från ABBOEM Automatic på International Drone ShowMoussi Montage lanserar utomhusräckenBättre ljus i elskåpet
6/12/2025
Säkert laddatNytt hos norelemFlera faktorer avgör teknikens genomslagSjälvläkande nätverk nästa steg i teknikenNytt system ska minska fallolyckor
6/11/2025
Castrol satsar på bättre fordonsutbildningSommarstängt hos Helge Nyberg i juliBelysning för ditt elskåpKan skaka svensk industriAWS fortsätter miljard­satsa på AI-startups